Martina Belejová


Má 28 rokov, vyštudovala doktorát z ekonómie. Momentálne pracuje v občianskom združení Informačné centrum Spoločenstva pri Dóme sv. Martina. Na starosti má financie, je v lídrovskom tíme Spoločenstva, koordinuje porady Infocentra a modlitbové stretnutia s názvom STREDA. Maťa je členkou skupiny Christallinus, kde hrá na elektrickej a akustickej gitare. Dlhodobo sa tiež angažuje vo vedení modlitieb chvál na STREDE a služobných výjazdoch Spoločenstva.

Ako sa žena zo Spiša dostane do Bratislavy?
V prvých rokoch vlakom, posledný rok autom :) - a dôvodom bola vysoká škola, teraz je to práca a Spoločenstvo. 
Keď porovnáš Spiš a Bratislavu, aké sú výhody alebo nevýhody života v Bratislave?
Všetko má svoje pre a proti. Výhodou Bratislavy je dostupnosť mnohých vecí, širšie možnosti uplatnenia a hlavne je tu moje Spoločenstvo. :) Nevýhodou je "rýchly život" a ruch (vždy sa niečo deje).
Ako si sa dostala k hre na gitare a k vedeniu modlitby chvál?
Gitara ma uchvátila, keď som bola siedmačka na základnej škole, keď k nám do farnosti prišiel nový kňaz, ktorý začal viesť mládežnícke stretká a hrával na gitare. Vedenie modlitby chvál prišlo tak nejak spontánne tým, že som vedela hrať a bolo potrebné viesť modlitbu, tak sa to nejako spojilo, a v tom som sa dosť našla. :)

Stredajšie modlitbové stretnutia trvajú nepretržite už vyše 20 rokov. Čo ťa vedie k tomu, aby si dala do tejto aktivity časť svojho života?
Fuuuuha, ani neviem. :) Po mojom obrátení, na vysokej škole, som začala chodievať na Stredy s kamarátkami a postupne sa toto miesto stalo pre mňa "duchovnou čerpacou stanicou", neskôr aj miestom mojej služby a tak je tomu aj dnes. 

Čo alebo kto ťa inšpiruje, motivuje a posúva vo vedení chvál?"
V prvom rade je to Duch Svätý, a čo sa týka prejavu alebo "štýlu" vedenia, najprv ma dosť zaujala Brooke Fraser z Hillsongu, jej jednoduchosť a pritom hĺbka vedenia modlitby. V poslednom čase sa mi veľmi páči spôsob vedenia chvál Kim Walker-Smith - jej vášeň, autenticita, prorocký rozmer chvál a samozrejme aj jej piesne. :) Vo vedení chvál ma však ovplyvnilo aj mnoho iných ľudí a samozrejme tiež skúsenosti a vzťah s Bohom.

Ktoré veci v živote sú pre teba také, že napriek tomu, že ich robíš a namáhaš sa v nich, v skutočnosti ťa neunavujú ale práve naopak, dobíjajú ti energiu?
Služba ľuďom (modlitba, vedenie chvál, praktická pomoc) - v podstate všetko, čo robím :) - aj keď samozrejme, sú chvíle, keď je toho naraz veľa a príde tlak a stres.... ale v zdravej miere ma dobíja všetko, čo momentálne robím.

Aké sú tvoje sny a čo by si chcela vidieť počas tvojho života v spoločnosti na Slovensku alebo v Cirkvi?
Chcela by som vidieť, ako celá naša krajina "horí" pre Boha (možno to znie strelene, ale aby Slovensko = nebo na zemi v každej oblasti). Veľmi sa teším, že môžem byť pri tom, ako sa to postupne deje. :) A takým prízemnejším snom je zahrať a zaspievať si s Katkou Knechtovou. :D

Čo ťa najviac fascinuje na živote s Bohom?
Pokoj a nádej - že nič nie je nikdy také zlé, aby to Boh nevedel dať do poriadku. 
Ak by si si mohla vybrať niekoho, s kým by si sa rada stretla zo svojich súčasníkov a čo by si sa ich chcela spýtať?
Rada by som sa stretla s pápežom Františkom a spýtala by som sa, či by sa za mňa mohol pomodliť. :)

Ak by si mala teraz k dispozícii 1.000.000 €, čo by si s nimi urobila?
Desiatok by šiel hneď do Spoločenstva :), ostatné (ak by neboli nijako účelovo viazané) by som rozdelila - niečo rodine a blízkym, niečo sebe, ostatné na podporu služby Bohu. :)

Uverejnené: 12. februára 2014

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie