Martina Belejová


Má 28 rokov, vyštudovala doktorát z ekonómie. Momentálne pracuje v občianskom združení Informačné centrum Spoločenstva pri Dóme sv. Martina. Na starosti má financie, je v lídrovskom tíme Spoločenstva, koordinuje porady Infocentra a modlitbové stretnutia s názvom STREDA. Maťa je členkou skupiny Christallinus, kde hrá na elektrickej a akustickej gitare. Dlhodobo sa tiež angažuje vo vedení modlitieb chvál na STREDE a služobných výjazdoch Spoločenstva.

Ako sa žena zo Spiša dostane do Bratislavy?
V prvých rokoch vlakom, posledný rok autom :) - a dôvodom bola vysoká škola, teraz je to práca a Spoločenstvo. 
Keď porovnáš Spiš a Bratislavu, aké sú výhody alebo nevýhody života v Bratislave?
Všetko má svoje pre a proti. Výhodou Bratislavy je dostupnosť mnohých vecí, širšie možnosti uplatnenia a hlavne je tu moje Spoločenstvo. :) Nevýhodou je "rýchly život" a ruch (vždy sa niečo deje).
Ako si sa dostala k hre na gitare a k vedeniu modlitby chvál?
Gitara ma uchvátila, keď som bola siedmačka na základnej škole, keď k nám do farnosti prišiel nový kňaz, ktorý začal viesť mládežnícke stretká a hrával na gitare. Vedenie modlitby chvál prišlo tak nejak spontánne tým, že som vedela hrať a bolo potrebné viesť modlitbu, tak sa to nejako spojilo, a v tom som sa dosť našla. :)

Stredajšie modlitbové stretnutia trvajú nepretržite už vyše 20 rokov. Čo ťa vedie k tomu, aby si dala do tejto aktivity časť svojho života?
Fuuuuha, ani neviem. :) Po mojom obrátení, na vysokej škole, som začala chodievať na Stredy s kamarátkami a postupne sa toto miesto stalo pre mňa "duchovnou čerpacou stanicou", neskôr aj miestom mojej služby a tak je tomu aj dnes. 

Čo alebo kto ťa inšpiruje, motivuje a posúva vo vedení chvál?"
V prvom rade je to Duch Svätý, a čo sa týka prejavu alebo "štýlu" vedenia, najprv ma dosť zaujala Brooke Fraser z Hillsongu, jej jednoduchosť a pritom hĺbka vedenia modlitby. V poslednom čase sa mi veľmi páči spôsob vedenia chvál Kim Walker-Smith - jej vášeň, autenticita, prorocký rozmer chvál a samozrejme aj jej piesne. :) Vo vedení chvál ma však ovplyvnilo aj mnoho iných ľudí a samozrejme tiež skúsenosti a vzťah s Bohom.

Ktoré veci v živote sú pre teba také, že napriek tomu, že ich robíš a namáhaš sa v nich, v skutočnosti ťa neunavujú ale práve naopak, dobíjajú ti energiu?
Služba ľuďom (modlitba, vedenie chvál, praktická pomoc) - v podstate všetko, čo robím :) - aj keď samozrejme, sú chvíle, keď je toho naraz veľa a príde tlak a stres.... ale v zdravej miere ma dobíja všetko, čo momentálne robím.

Aké sú tvoje sny a čo by si chcela vidieť počas tvojho života v spoločnosti na Slovensku alebo v Cirkvi?
Chcela by som vidieť, ako celá naša krajina "horí" pre Boha (možno to znie strelene, ale aby Slovensko = nebo na zemi v každej oblasti). Veľmi sa teším, že môžem byť pri tom, ako sa to postupne deje. :) A takým prízemnejším snom je zahrať a zaspievať si s Katkou Knechtovou. :D

Čo ťa najviac fascinuje na živote s Bohom?
Pokoj a nádej - že nič nie je nikdy také zlé, aby to Boh nevedel dať do poriadku. 
Ak by si si mohla vybrať niekoho, s kým by si sa rada stretla zo svojich súčasníkov a čo by si sa ich chcela spýtať?
Rada by som sa stretla s pápežom Františkom a spýtala by som sa, či by sa za mňa mohol pomodliť. :)

Ak by si mala teraz k dispozícii 1.000.000 €, čo by si s nimi urobila?
Desiatok by šiel hneď do Spoločenstva :), ostatné (ak by neboli nijako účelovo viazané) by som rozdelila - niečo rodine a blízkym, niečo sebe, ostatné na podporu služby Bohu. :)

Uverejnené: 12. februára 2014

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie