TÉMY
Birmovanci
Duchovný rast
Duch Svätý
Identita
Modlitba a Božie slovo
Rodina
Spoločenstvo
Spoločnosť
Vodcovstvo
Vzťahy
Zahraniční kazatelia
Reštart s Božím slovom
KURZY
Kurz duchovný boj
Kurz milosť
Kurz o Božom vedení
Kurz potrieb ovečiek
Kurz pastierov
Kurz vedenia skupiniek
Rýchlokurz vedenia skupiniek
Vyhľadať v prednáškach
Text > Témy > Birmovanci > Biblia

Biblia


Úvodné otázky:

Aké máte doma Biblie?

Čítaš si niekedy z Biblie? Ako často? Ak nie, aké sú dôvody „nečítania"?

Pre koho je podľa teba určená Biblia?

Poznáš niekho o kom vieš, že si číta z Biblie pravidelne?


Koľko máš kníh doma v poličke? Napíš si odhad: _________ . A potom ich zrátaj. O koľko percent si sa líšil od odhadu? Môžte si porovnať s kamarátmi svoje tipy. Kníh máme doma väčšinou veľa. Rodičia si ich priniesli z mladosti do spoločného bývania. Následne ďalšie dostali, alebo aj tebe kúpili. Niektoré knihy sú dobré na čítanie, niektoré na prezeranie fotiek, iné sú náučné, ďalšie zábavné, alebo s pútavým príbehom. Každá kniha má pre teba odlišnú hodnotu. Ktorá tvoja kniha má pre teba najväčšiu hodnotu? Napíš jej názov sem. Môžeš napísať aj viac tvojich výborných kníh.

 

Prečo ich pokladáš za výborné? Napíš sem.

 

Ak nečítaš knihy, nevadí, ľahko sa dá s tým začať. Predpokladám že surfuješ po internete a čítaš si tam rôzne informácie. Informácie na nete sú rôzne. Sú tam správy, pikošky, informácie o vzdelávaní, statusy kamarátov, filmy, hudba, zábavné videá, fejky, pravdivé aj nepravdivé informácie. Kedysi sa hovorilo, že „papier znesie všetko". Dnes určite platí, že „internet znesie ešte viac". Nerozlišuje medzi pravdou a klamstvom. Informácii je tam veľké množstvo. Ako si však vybrať to najpodstatnejšie pre náš život? Ktoré informáciu sú najdôležitejšie? Použijem príklad z manažérskeho prostredia. Ak firma má za cieľ dosiahnuť zisk 10.000 € mesačne, musí všetky činnosti prispôsobiť tomuto cieľu. Manažér začne premýšľať, čo urobí, aby dosiahol zisk. Príde na najpravdepodobnejšie činnosti, ktoré by mal robiť, aby ho priviedli k cieľu. Začne tieto činnosti vykonávať a vyhodnocuje, či sa k cieľu blíži, alebo sa vzďaľuje. Ak sa vzďaľuje prehodnotí činnosti a upraví podľa potreby.

Aký je hlavný cieľ tvojho života?

Kam tvoj život smeruje?

Čo bude s tebou po smrti?

Zaručene pravdivé informácie o tom ako dosiahnuť cieľ tvojho života - nebo, alebo večné šťastie s Bohom, nájdeš v Biblii. Donedávna existovali tieto informácie iba v papierovej forme. Dnes však máš možnosť si tieto informácie stiahnuť z netu do PC, alebo notebooku, prípadne mobilu.

Tvojou úlohou je teraz alebo doma si čo najskôr si stiahnuť z netu Katolícky preklad Svätého písma do notebooku, tabletu, alebo mobilu a priniesť ho ukázať na nasledujúce stretnutie. Plus charakterizuj stiahnutú Bibliu v 50 slovách v nasledujúcich riadkoch. Napíš, kde si ju stiahol a čo obsahujú informácie v nej.

© Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina
spracoval Richard Štefák

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie