Boli sme slúžiť v „Kláštore pod Nebom“

Pri príležitosti slávenia sviatku Nanebovzatia Panny Márie sa v Kláštore pod Znievom konala 14. – 16. 8. 2020 mariánska púť. Otec Vladko Maslák, ktorý sa na tomto mieste venuje ľuďom na okraji spoločnosti a vedie občianske združenie Dobrý Pastier, pozval naše spoločenstvo na evanjelizačnú misiu práve na tejto púti. A ako to teda celé dopadlo?

 

Deň prvý: V piatok ráno sme po naložení techniky a spoločnej modlitbe vyrazili z Bratislavy na deviatich autách smerom do Kláštora. Po príchode sme sa išli ubytovať na miesta, ktoré nám zabezpečil o. Vladko Maslák so svojimi ľuďmi, a potom sme si dali spoločný obed. Po obede nás čakal spoločný program - modlitba, rozdávanie červených tímových tričiek a inštrukcie k piatkovému programu = čas so seniormi z jedného zo sociálnych centier, o ktoré sa stará otec Vladko a jeho zverenci, a večerná moderovaná adorácia.

 

Piatková služba bola pre nás trochu netradičná, ale veľmi obohacujúca a inšpiratívna. Večerný čas adorácie bol hlbokým stretnutím s Ježišom pre mnohých, ktorí prišli.

 

Deň druhý:Sobotné dopoludnie, po skvelých raňajkách na ubytovaní, sme strávili spoločným časom - v modlitbe, žehnaní a príprave na popoludňajšiu službu - tentoraz už v tímoch (technický, príhovorný, modlitebný, evanjelizačný, chválový). Bol to pre nás kľúčový čas, kedy sme si opäť pripomenuli, prečo (pre KOHO) to všetko robíme a ako sa na to čo najlepšie pripraviť. Pred obedom sme sa už všetci rozišli na svoje miesta a chystali veci na samotný priebeh akcie.

 

Asi 15 minút pred začiatkom bolo už všetko super nachystané, ale trochu nás prekvapil dážď, ktorý sa z ničoho nič spustil z jasnej oblohy a zdalo sa, že tak skoro neprejde. Ľudia sa začali pomaly rozchádzať a my sme zachraňovali techniku. Nevzdali sme sa však a začali sme sa modliť a vyvyšovať Pána nad to celé. Po chvíli dážď ustal a my sme mohli začať úplne načas!

 

Program prebiehal na štyroch miestach naraz - pri pódiu a medzi ľuďmi sa príhovorcovia modlili za celú akciu, na pódiu sme hrali piesne a rozprávali svedectvá a povzbudenia, ďalší dobrovoľníci v evanjelizačnom tíme ponúkali kávičku, nápoje a rozhovory a modlitebníci sa osobne modlili za pútnikov a ich úmysly.

 

Zo svedectiev a zdieľania bolo jasné, že Pán bol s nami a robil si svoje nielen v ľuďoch, ktorým sme slúžili, ale aj v nás samých. Po programe nasledovala svätá omša s otcom biskupom Jozefom Haľkom, ktorý je duchovným formátorom nášho spoločenstva, s hudobným sprievodom tímu Martindom Worship, takže sme sa cítili takmer ako doma :). 

Po skončení celej púte sme opäť veľmi šikovne pobalili a naložili všetky veci, dali sme si skvelú večeru, krátke zdieľanie, poďakovali sme Pánovi za všetko dobré a rozlúčili sa na cestu domov.Bol to pre nás naozaj špeciálny a milostivý čas, ľudia v Kláštore sa o nás kráľovsky postarali - mali sme kde spať, mali sme čo jesť a piť a naozaj nám nič nechýbalo a zároveň sme boli aj ako spoločenstvo v úplnom pokoji a jednote.

Ďakujeme teda v prvom rade Pánovi, že sa nás dotkol, že nás zasadil do tohto spoločenstva, že nás povolal a uschopnil do služby a že sa o nás staral a chránil nás aj v tomto čase. Ďakujeme šoférom, ktorí išli svojimi súkromnými autami a zobrali koho a čo bolo treba. Ďakujeme tiež všetkým služobníkom so srdcom ochotným vzdať sa svojho pohodlia a vykročiť smerom k druhým a pomôcť, s čím treba. A vďaka aj všetkým vám, ktorí ste sa za nás modlili a prihovárali, je skvelé mať takúto oporu!

Za služobný tím

Maťka Belejová

 

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie