Martindom Worship v Litve

V polovici mája 5-členná posádka z Martindomu navštívila Litvu. V zložení - Miško Steiner, Maťka Belejová, Evka Hrešková, Lenka Jamborová a Janko Beňo - sme v stredu 15. 5. 2019 pricestovali do mestečka Kretinga, ktoré je cca 20 km od pobrežia Baltského mora. Privítali nás naši hostitelia - Aidas Markauskas s manželkou, s ktorými sme sa zoznámili cez sieť ENC (Európska sieť komunít).

Vo štvrtok a v piatok sme viedli seminár o uctievaní a vedení modlitby chvál. Zúčastnilo sa ho cca 50 lídrov chvál z rôznych kútov Litvy. Okrem prednášok a spoločnej modlitby sme s nimi zdieľali aj naše skúsenosti, robili sme aj praktické tréningy a odpovedali na otázky, ktorých bolo viac, ako sme stihli zodpovedať. Venovali sme sa témam ako srdce uctievača, udržateľnosť vo chválach, vedenie nácvikov, komunikácia v tíme, príprava na službu, pohyb a tanec vo chválach, úskalia a boje spojené s touto službou či prorocké uctievanie a co-leading. Stretli sme sa s veľkým záujmom, otvorenými srdcami, s odvahou vstupovať do nových vecí.  Boli sme svedkami toho, ako sa Pán mocne dotýkal účastníkov nielen počas chvál, ale aj cez prednášky či praktické tréningy.  Veľkou pomocou pre nás boli dve skvelé tlmočníčky, ktoré prekladali priamo zo slovenčiny do litovčiny. Piesne počas chvál sme spievali v angličtine.

V piatok večer po zakončení seminára sme viedli večerné modlitebné stretnutie otvorené aj pre širšiu verejnosť. Z tohto stretnutia bol vysielaný live stream a môžete ho nájsť na tomto LINKU.

V sobotu sme sa presunuli do mestečka Šilutė, kde sa konalo diecézne stretnutie za účasti biskupa Kęstutisa Kėvalasa. Miško Steiner tu mal dve prednášky a počas stretnutia sme viedli modlitbu chvál. Záznam streamu nájdete na tomto LINKU.

Sme veľmi vďační za celý čas v Litve. Hoci program sme mali naozaj nabitý, odchádzali sme osviežení a povzbudení hladom a otvorenosťou ľudí pre Boha, túžbou rásť vo viere i v službe chvál. Ďakujeme nášmu spoločenstvu, ktoré nás nieslo v modlitbách počas celej našej cesty. A sme nesmierne vďační Bohu za to, čo koná v našej krajine. Za to, že tak štedro dáva nám, že sa o to môžeme deliť s ďalšími národmi.


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie