Aký bol 2. ročník Martindomského majálesu?

Po pozitívnych odozvách z 1. ročníka majálesu sme sa rozhodli zorganizovať ho opäť a znova v duchu tradičnej folklórnej veselice. A práve 26. máj 2018 bol tým dňom, na ktorý sa sústredila naša niekoľkomesačná pozornosť.

Majáles sa začal o 16:00 v kaplnke Univerzitného pastoračného centra svätou omšou, ktorú celebroval priateľ nášho Spoločenstva Jozef Pajerský. Zdôraznil, aké dôležité a potrebné je v živote kresťana aj sa zabávať. Liturgiu sprevádzal náš chválový tím. Po sv. omši sme sa presunuli do sály UPC, vyzdobenej na ľudovú nôtu, kde začal program. 118 hostí a účinkujúcich nezostalo sedieť doma, obliekli si svoje najlepšie folklórne sukne, haleny i lajblíky, oprášili klobúky a vyčistili tanečné topánky.

Majáles otvorili dievčatá s vlajkami a svojou choreografiou vyjadrili, že tanec a vlajkovanie môže byť tiež modlitbou, ktorou chválime Boha.

 

Potom naši speváci zanôtili pieseň, počas ktorej sprevádzali chlapcov pri stavaní mája. Vzápätí sa programu zhostila energická a talentovaná mládežnícka cimbalová muzika Rozsocháč z moravského mesta Strážnice, ktorá nám hrala do tanca a na počúvanie skoro až do polnoci. Talentom rozhodne oplývali aj tanečníci z folklórneho súboru Technik Bratislava, keď predstavili zemplínsky ľudový tanec a potom sprevádzali tanečnou školou a učili nás základné prvky i kroky tancov z regiónu Liptov a východného Slovenska. 

        

Chlapci sa počas prestávky mohli zabaviť pri dramatickom klobúkovom tanci, vysvetlili sme si pôvod ľudových krojov a na ukážkach predstavili jednotlivé časti mužského i ženského kroja. Počas večere nás prišiel pozdraviť aj otec biskup Jozef Haľko, ktorý modlitbou požehnal dary a zároveň vyjadril nadšenie z tohto podujatia.

A keďže aj z chleba žije človek, posilnili sme sa dvoma večerami, nechýbala tiež súťaž o najlepší domáci koláč Majálesu či najlepšieho tanečníka a tanečníčku večera. Tombola sa žrebovala o polnoci, výhercovia dostali až 30 cien od našich sponzorov a jedna dáma sa dokonca odviezla domov na krosovom horskom bicykli. Veľkej pozornosti sa tešil fotokútik v podobe ľudovej izby, z ktorej mal azda najväčšiu radosť náš dvorný fotograf . A potom až do rána bieleho ponúkal svoje sety DJ Ivan.

  

Zo srdca ďakujeme všetkým, ktorí prijali naše pozvanie, nebáli sa a prišli.

Do majálesania, priatelia! :)

 

Mária Vörösová

za organizačný tím

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie