Animátorská škola na Ukrajine

V piatok 16. 3. 2018 v skorých ranných hodinách vyrazil 7-členný tím z Martindomu na cestu do susednej Ukrajiny. Vedeli sme, že nás čaká dlhá cesta, čas v aute sme chceli využiť aj na modlitbu a prípravu na službu. Niekde okolo Žiaru nad Hronom nám začala svietiť kontrolka naznačujúca možný vážny problém. Podarilo sa nám spojiť s priateľom zo Sliača (Maťo Heneš z kapely ESPÉ :)) a on nám dohodol technickú kontrolu v tamojšom servise. Vďaka Bohu sa ukázalo, že išlo len o proces samočistenia nejakého filtra (ospravedlňujem sa, ale v týchto veciach sa až tak nevyznám :)) a mohli sme po cca hodinovej prestávke pokračovať v ceste. Tu je krátke video z prechodu cez Čertovicu.


Na hranici s Ukrajinou sme sa zdržali ďalšiu hodinu a pol, takže do Nižného Bystrého (Nižnyj Bystrij, okres Chust) sme po započítaní hodinového časového posunu prišli až okolo deviatej večer. Cestou sme ešte chválili Pána za slovenské cesty a kvalitu služieb, žehnali sme Ukrajine aj ľuďom, ktorým sme šli slúžiť. :)
Sobotný program bol v našej réžii. Po liturgii a raňajkách sme sa trochu zoznámili s účastníkmi animátorskej školy. Boli to dievčatá a chalani vo veku od 15 do 25 rokov, medzi nimi aj niekoľkí gréckokatolícki bohoslovci. Spolu ich bolo vyše 20. Víkend mal byť o Božej láske, preto sme začali témou Falošné predstavy o Bohu spojenou s krátkymi scénkami. Nasledovalo podobenstvo o márnotratnom synovi, predstavenie Boha ako Otca, svedectvá, pieseň a modlitba - stretnutie s Otcom.
Po obede (okrem fazuľovej polievky sme mali možnosť dať si miestnu pochúťku - kuracie srdcia so smotanovou omáčkou a pšeničnou kašou) sme mali chvíľku na oddych. Popoludňajší blok sme začali pesničkou - Pripútaj ma. Text sme prepísali do azbuky a naučili sme ich ju veľmi rýchlo. Pozrite si ukážku.

Ďalšou témou bolo materské srdce Boha a falošné útočiská. Znovu zaznelo niekoľko svedectiev členov nášho tímu a nasledovala modlitba. Po večeri sme vysvetlili 5 jazykov lásky a spravili si test. Spoločný program vyvrcholil aktivitou pribíjania falošných predstáv o Bohu a falošných útočísk na drevený kríž a Ježišova modlitba pri svetle sviec.
V nedeľu sme vstali na skorú rannú liturgiu, aby sme mohli čím skôr vyraziť na cestu domov. Po 4 hodinovom státí na hranici sme sa zastavili u manželov Mackovjakovcov v Michalovciach. Mimka, manželka kaplána Adama, pripravila pre celú posádku chutný neskorý obed. Do Bratislavy sme prišli okolo 01:00 h v noci. Sme veľmi vďační Bohu, že nám dal zažiť túto skúsenosť, stretnúť práve týchto ľudí a odovzdať im to, čo sme dostali. Ako darček sme všetkým účastníkom nechali CD V Otcovom objatí. Nesieme si ich v srdciach a žehnáme im, aby naozaj mohli poznať Božiu lásku a žiť ako jeho deti. Pripájame ešte niekoľko fotografií pre ilustráciu.

Za výjazdovú posádku Evka Hrešková


 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie