1. ročník martindomského majálesu úspešne za nami!

V spoločenstve sme sa rozhodli, že popri  všetkých tých veciach, ktoré robíme, je dôležité zabávať sa. Preto sme sa pustili do organizovania majálesu. Bol to úvodný ročník, ktorý potvrdil, že začiatky nie sú ľahké. Prísť na koncepciu usporiadania, zabezpečiť mnohé veci – od najmenších detailov až po tie veľké, viditeľné – stálo veľa úsilia a energie. Avšak celá naša námaha bola napokon korunovaná vydareným večerom (aspoň účastníci tak tvrdili).

Priznám sa, posledné týždne sa mi o majálese aj snívalo. Po byte sa nám povaľovali keramické džbániky, ľudové taniere a misky, girlandy, výzdoba, zvyšky malých papierikov – kopec poznámok s tým, čo treba ešte zabezpečiť či kúpiť... Ale poviem vám, dnes som za všetok ten stres, napätie, nedostatok spánku či únavy vďačná... Podarilo sa nám potešiť ľudí. A to bol náš úmysel. Nech je to o ľuďoch a pre ľudí. Na slávu nášho Pána.

Ani nie tak zámerne, ale napokon Božím riadením pripadol majáles na významný fatimský sviatok – storočnicu fatimských zjavení (13. mája 2017). Začal sa v kaplnke Univerzitného pastoračného centra svätou omšou, ktorú celebroval kapucín brat Miloš. Zdôrazňoval nám, aké je v živote kresťana dôležité a potrebné sa aj zabávať. Liturgiou nás sprevádzali Evka Hrešková, Janka Lančová a Marek Majkút. Po sv. omši sme sa presunuli do sály UPC, vyzdobenej na ľudovú nôtu, kde sa začal program. 124 hostí a účinkujúcich prišlo prežiť večer ako jedna rodina. Majáles otvorila piesňami Jarka Poloňová s dievčatami, a spevom sprevádzali aj chlapcov počas stavania mája. Potom sa programu zhostila energická a talentovaná mládežnícka cimbalová muzika Rozsocháč z moravského mesta Strážnice, ktorá nám hrala do tanca a na počúvanie až do polnoci.Talentom rozhodne oplývali aj tanečníci z folklórneho súboru Technik z Bratislavy, keď predstavili zemplínsky ľudový tanec. Počas večera nás sprevádzali tanečnou školou a učili nás základné prvky a krokytancov z regiónu Liptov a východného Slovenska. Chlapci sa mohli zabaviť pri dramatickom klobúkovom tanci, kde muzikanti z cimbalovky ukázali, ako sa dokážu na Morave zabávať. Jarka Poloňová vyšla na pódium ešte raz a s klavírnym sprievodom zaspievala niekoľko ľudových piesní v opernom prevedení.

A keďže aj z chleba žije človek, posilnili sme sa dvoma večerami, nechýbala tiež súťaž o najlepší domáci koláč Majálesu, či najlepšieho tanečníka a tanečníčku večera. Tombola sa žrebovala po polnoci, výhercovia dostali až 30 cien od našich sponzorov a najmenší výherca, 4 ročný chlapček, vyhral cenu z jediného lístka, ktorý si zakúpil. Veľkej pozornosti sa tešila i ľudová izba – alias fotostena s postavami mládenca i devy v krojoch, účastníci z nej dostanú fotografie našich dvorných fotografov Lívie Bajtalovej a Maroša Matouška. A potom až do rána ponúkal svoje sety DJ Martin.

Chcem sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí prijali naše pozvanie, nebáli sa a prišli. Boli ste skvelí!

Do majálesania, priatelia!

Mária Vörösová, organizačný tím


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie