Slúžili sme BAŠke

Bratislavská animátorská škola oslovila naše spoločenstvo, či by sme pre ich študentov pripravili tému Božej lásky. Podujali sme sa na to celkovo ako 8 členný tím. Mali sme na to vyhradenú celú sobotu. Pikoškou je, že najmladší člen tímu mal ešte len pár mesiacov: malá Júlia Šutarová. :)

Ona bola živým svedectvom ako sa láskavá mamka Peťka a starostlivý otecko Janko starajú o ich milovanú malú princeznú. Veď presne to prežíva aj náš nebeský Otec, keď mu dovolíme nás milovať.

V prednáškach odznela téma falošných predstáv o Bohu a klamstvá, ktorým o ňom veríme najčastejšie kvôli slabostiam našich vlastných rodičov. Zamerali sme sa však najmä na pravdivé vykreslenie Božieho srdca a Jeho skutočnej lásky k nám. V poobednom bloku sme zas motivovali študentov k ich vlastnému vykročeniu a poslali sme ich priamo do ulíc starého mesta, aby sami hľadali Boží dotyk a Božie prejavy lásky. Mali sa nechať osloviť (ne)všednosťou nášho mesta a jej ľuďmi. Mnohí z nich sa vrátili so zaujímavými fotkami so zaujímavými osobnými „zjaveniami“. Celý deň ukončila modlitba chvál, v ktorej nás viedla naša Lili Bajtalová spolu s Monikou Timočkovou. Veríme, že Boh sa dotýkal sŕdc študentov BAŠky tak, ako sme aj my boli dotknutí ich odhodlaním ísť vo vzťahu s Bohom o poriadny kus ďalej.

Marynka Špesová

Foto: Anna Opinová

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie