Kresťanská konferencia pre podnikateľov

Na začiatku februára sa v kúpeľoch Nimnica zišla skupina podnikateľov, ktorí nesú v sebe túžbu budovať svoj biznis na kresťanských hodnotách. Konal sa tam ďalší ročník konferencie pre podnikateľov. Atmosféra bola veľmi uvoľnená, priateľská až priam rodinná, keďže mnohí z podnikateľov sa už dlhší čas spoločne stretávajú ako priatelia a niektorých sprevádzali aj ich manželskí partneri a deti.

Téma konferencie „Inovuj svoje srdce, inovuj svoj biznis" reagovala na aktuálne potreby dnešného podnikateľského prostredia, v ktorom je potrebné reagovať a rýchlo odpovedať na meniace sa podmienky vo svete. Podnikateľské prostredie je pod neustálym tlakom inovovať a produkovať nové alebo vynovené produkty a služby, čo si vyžaduje neustálu bdelosť. Hlavným organizátorom konferencie bolo Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina. Veríme, že ako kresťania máme to privilégium hľadať odpoveď a inšpiráciu u toho, ktorý sám o sebe hovorí: „Hľa, všetko tvorím nové“ (porov. Zjv 21, 5). Boh sám je zdrojom kreativity a neustále dokáže nanovo formovať naše srdce a zmýšľanie. A práve preto bola zvolená za hlavnú tému myšlienka inovácií a duchovného rastu.

Hlavnými rečníkmi konferencie boli Ján Košturiak, odborník v oblasti inovácií, Marián Kolník, ktorý je lektorom a odborníkom v oblasti osobnostného rozvoja, leadershipu a rozvoja firemnej kultúry a Mário Tomášik, ktorý sa dlhé roky po duchovnej stránke venuje rozvoju kresťanských lídrov a podnikateľov.

Konferencia sa konala 2. februára 2017, ale mnohí z účastníkov sa zišli už o deň skôr na rozšírený program, počas ktorého si mohli podnikatelia oddýchnuť vo wellness a zúčastniť sa neformálnych rozhovorov a večernej diskusie na témy rodina, božia moc v podnikaní a podnikanie ako pomoc druhým. Medzi diskutujúcimi sa o svojich životoch a podnikaní zdieľali manželia, kňazi, podnikatelia v rôznych oblastiach a profesionálni lektori v oblasti rozvoja.

Počas dvoch dní odznelo mnoho povzbudivých slov a svedectiev, nielen z radov rečníkov ale aj samotných účastníkov. Nechýbal ani silný čas modlitby chvál a možnosť modlitby príhovoru počas prestávok. Konferenciu ukončilo spoločné slávenie svätej omše. Podujatie bolo organizované Spoločenstvom pri Dóme sv. Martina v spolupráci s Jánom Košturiakom a Ľubomírom Klieštikom. Organizátori sú presvedčení, že kresťanskí podnikatelia na Slovensku potrebujú spoločne vytvárať bezpečný priestor, v ktorom sa navzájom môžu povzbudzovať svedectvom, modlitbou a zdieľať svoje úspechy ale aj problémy v ich podnikaní a osobnom živote, ktorý je ich biznisom každý deň ovplyvňovaný.

Ďalší, v poradí tretí ročník konferencie, je plánovaný na 7. - 8. februára 2018.

Zo svedectiev účastníkov vyberáme:

„Ešte pred koncom konferencie mi napadlo, že neostanem na celom programe a že sa pomaly vytratím a pôjdem za rodinou domov. Vstal som aj zo sedadla a presunul som sa hore, smerom k východu zo sály. Akosi mi to ale nedalo a započúval som sa do slov Mária Tomášika a zostal som aj na záverečné modlitby. Počas spoločnej modlitby sa práve Mário Tomášik modlil "na diaľku" práve za mňa. Modlil sa za uzdravenie môjho odchodu z firmy, za skutočné odpustenie "zrady" mojich najbližších kolegov, ktorá sa u nás pri mojom odchode udiala a ja sa s ňou vysporadúvam. Povzbudil ma, že tak je to správne, že Boh mi pripravuje skrze tieto udalosti svoj plán. Rozplakal som sa a pochopil som, že Boh chce, aby moje odpustenie bolo úplné a utvrdilo ma to vo viere v jeho plán. Náš úžasný Boh koná, pozýva nás svojím tajomným spôsobom, dáva nám odvahu, premieňa nás zázračne, víťazí nad Zlým a Jeho Duch vanie.“

„Na konferenciu som išiel stretnúť Ježiša. Nenechal na seba dlho čakať a hneď pri prvých chválach prišiel. Prišiel tak silno ako nikdy predtým. Dotýkal sa priamo môjho srdca. Pre mňa to bolo presne v duchu „Inovuj svoje srdce, inovuj svoj biznis“. Celý deň som sa cítil ozdravený. A trvá to dodnes.“

Foto: Štefan Esztergályos

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie