Evanjelizácia na nábreží

S naším evanjelizačným tímom sme sa 5. novembra 2016 vydali opäť do Bratislavských ulíc, tento krát na nábrežie Dunaja. Počas predchádzajúceho modlitebného stretnutia tímu sme sa modlili, nech nám Boh povie kam máme ísť a ako máme ísť o Ňom hovoriť. Z modlitieb nám vzišlo, že máme ísť ľuďom povedať o tom ako ich vidí Boh. Máme byť kreatívni, máme si to "užiť" a radostne ľuďom hovoriť  o tom, že Boh nás miluje a má pre nás dobrý plán. To že Boh nás vidí jasne a vo svetle sme chceli vyjadriť našimi trochu bláznivými svetielkujúcimi okuliarmi. Celá téma svetla bola veľmi praktická, keďže v zime je skoro tma a svetielkujúce nadpisy pútali pozornosť ľudí. Na začiatku sa nás skupinka mladých zahraničných turistov pýtala či tu začína nejaká párty.  My sme im povedali že áno, ideme mať párty Božích detí zo svojím Otcom. Túto správu prijali veľmi otvorene a nakoniec sme sa s nimi dlhšie zostali rozprávať a na konci prijali našu modlitbu.

Viacero ľudí vďačne prijalo biblické citáty a zostalo s nami v rozhovore. Za pár ľudí sme sa modlili. Mnohým ponáhľajúcim sa ľuďom sme rýchlo podali citát do ruky a veríme, že keď sa zastavili, Boh cez svoje slovo hovoril. Možno až v ich domovoch keď boli sami so sebou. Veríme, že toto zasievanie Božieho slova malo zmysel a teším sa na ďalšie pokračovanie našich evanjelizačných výjazdov.

Michal Svetko


 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie