Víkendovka pre dievčatá

V sobotné ráno 15. októbra 2016 sme sa vybrali do Diecézneho centra mládeže Archa v Bojničkách, aby sme tu strávili dopoludnie s dievčatami, ktoré prijali pozvanie na víkendovku pre dievčatá z názvom Brise XX. Pozvanie sme dostali od  Zuzky Hucskovej, ktorá túto víkendovku spolu-organizuje už 4. rok. Na toto stretnutie sme sa tešili a tiež sme sa zaň dopredu modlili. V Arche nás milo privítali raňajkami a kávičkou. Potom sme sa postupne zoznámili so všetkými dievčatami a začali sme spolu snívať prostredníctvom hry: „Čo by si robila, keby ...?“. Dievčatá sme povzbudili, aby  sa nebáli snívať a spoznávať svoje túžby a talenty. Boh do každej z nás vložil vzácne dary, ale diabol sa nás často pokúša oklamať, aby sme ich nepoužívali. Niekedy nás zväzuje strach alebo nejaké zranenie, a tak prestaneme rozvíjať naše talenty alebo vôbec hovoriť o tom, čo by sme túžili žiť. Ako príklad takejto situácie sme si pozreli úryvky o hrdinkách z dvoch známych rozprávok, ktoré sme doplnili aj príbehmi z našich vlastných životov. Nakoniec si dievčatá napísali na papier svoje sny a talenty. Počas modlitby sme ich spolu odovzdali Bohu. Vyznali sme, že On je verný vo svojich prisľúbeniach a že pravda o nás je to, čo hovorí On. Dievčatám sme žehnali, aby žili svoj život v radosti z toho kým sú a kým je pre nich Boh.
Po programe nás ešte čakal skvelý obed, ktorý pripravili šikovní chalani (prebiehala paralelne víkendovka pre chalanov – Brise XY). No a na záver sme pozdieľali s dievčatami organizátorkami naše dojmy a v kaplnke sme sa s nimi chvíľu modlili. Veríme, že ich služba robí radosť Bohu a že cez ne prinesie požehnanie ešte mnohým dievčatám. Sme úprimne rady, že sme ich mohli spoznať a tešíme sa niekedy nabudúce.

Anna Uhnáková, Lucia Vaniaková, Mária Špesová a Laura Dugovičová


 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie