Náš boj proti hazardu nekončí

Naše spoločenstvo sa od začiatku aktívne podieľa na boji proti hazardu v Bratislave a na Slovensku. Dňa 27. 9. 2016 sme boli na zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré v Bratislave zasadalo kvôli ďalšiemu postupu vo veci ukradnutých petičných hárkov v petícii proti hazardu. Mestskí poslanci by chceli rozhodnúť o zákaze hazardu do konca roka, ale situáciu komplikuje krádež 8018 petičných hárkov. Z nášho spoločenstva je Michal Svetko jedným z hovorcov iniciatívy Zastavme hazard. Iniciatíva Zastavme hazard organizovala dňa 5. 10. 2016 tlačovú konferenciu k vzniknutej situácii. Snažíme sa, aby sa snahy na obmedzenie hazardu v našich mestách skončili úspechom. Aby nemohla táto chorobná závislosť ničiť ľudské životy a celé rodiny.  Aj keď tu ide o mnohomiliónové zisky dosahované v hazardnom odvetví, my veríme, že s Božou pomocou sa nám podarí pomôcť ľuďom, ktorých životy sú ničené touto závislosťou.
V parlamente sa v týchto dňoch rokuje o novele zákona o Hazardných hrách. Prosím, modlime sa, aby nový zákon umožňoval prísnu reguláciu hazardu v našich mestách. Stačilo by, keby bola v zákone zrušená podmienka, že na obmedzenie hazardu na území mesta treba vyzbierať petíciu 30% jeho obyvateľov. Tým pádom by mohli mestskí poslanci v Bratislave a iných mestách hneď rozhodnúť o zrušení hazardu vo svojom meste.


 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie