Víkendovka pre dievčatá zo spoločenstva On - report

V piatok 29. júla 2016 okolo obeda sme sa tri dievčatá z nášho spoločenstva (Mária Špesová, Tina Bátorová a Anna Uhnáková) vybrali do Prešova, aby sme tu strávili víkend spolu s dievčatami zo spoločenstva On zo Starej Ľubovne. Cieľom tejto víkendovky bolo, aby si dievčatá spoločne oddýchli od služby, prehĺbili vzťahy a aby si spolu s nami zažili Boha, ktorý je blízko a ktorý dobre pozná naše životy a túžby. Spoločný večer sme začali svätou omšou v kostole na Kalvárii a po dobrej večeri nasledoval prednáškový blok na tému 5 jazykov lásky. Tento blok bol zároveň doplnený svedectvami Márie a Tiny o tom, ako prežívajú komunikáciu vo svojich jazykoch lásky ony a ako môže nepochopenie v tejto oblasti viesť k rôznym zraneniam.
Sobotné ráno sme tiež  začali svätou omšou a po raňajkách sme dievčatá zapojili do aktivitiek na prebudenie, rozhýbanie, zasmiatie a taktiež komunikáciu v spoločenstve. Nasledovala spoločná modlitba chvál a príhovorov, kde sme prosili za dievčatá, aby im Boh požehnal čas a otvorené srdce pre to, čo potrebujú prijať. V doobednom bloku sme sa venovali téme identita, ktorú rozviedla Tina. Poukázala na viaceré postrehy zo svojho života a tiež na význam zraniteľnosti, ktorá je pozvaním vstúpiť do plnšieho života. Poobede sme si dopriali čas v dvoch menších skupinkách pri kávičke. Tu bol priestor na zdieľanie o tom, čo z doteraz povedaného nás oslovilo a ako žijeme svoju ženskú identitu. Nasledovala spoločná modlitba, počas ktorej sme vytvorili priestor odovzdať Bohu, čo prežívame a čo nám z doteraz povedaného vyplynulo. Tento čas bol povzbudením pre dievčatá, aby nestrácali nádej v oblastiach, ktoré už možno odpísali ako nemenné. Večer sme mali voľný program, tak sme sa väčšina z nás vybrali prejsť sa po krásne osvetlených uličkách Prešova.
Víkendový program sme ukončili nedeľným prorockým doobedím. Bolo to pre nás pozvanie vykročiť vo viere a pozvať Ducha svätého, aby dievčatám sám komunikoval kým sú. Bol to veľmi silný čas modlitby, príhovorov a osobných povzbudení. Myslím, že sme si spolu zažili, čo znamená prežiť v spoločnej modlitbe slobodu a radosť. Dievčatám aj celému spoločenstvu On žehnáme, aby žili naplno a mali radosť z toho, kým sú.

Foto: Anna Opinová

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie