Víkendovka pre dievčatá zo spoločenstva On - report

V piatok 29. júla 2016 okolo obeda sme sa tri dievčatá z nášho spoločenstva (Mária Špesová, Tina Bátorová a Anna Uhnáková) vybrali do Prešova, aby sme tu strávili víkend spolu s dievčatami zo spoločenstva On zo Starej Ľubovne. Cieľom tejto víkendovky bolo, aby si dievčatá spoločne oddýchli od služby, prehĺbili vzťahy a aby si spolu s nami zažili Boha, ktorý je blízko a ktorý dobre pozná naše životy a túžby. Spoločný večer sme začali svätou omšou v kostole na Kalvárii a po dobrej večeri nasledoval prednáškový blok na tému 5 jazykov lásky. Tento blok bol zároveň doplnený svedectvami Márie a Tiny o tom, ako prežívajú komunikáciu vo svojich jazykoch lásky ony a ako môže nepochopenie v tejto oblasti viesť k rôznym zraneniam.
Sobotné ráno sme tiež  začali svätou omšou a po raňajkách sme dievčatá zapojili do aktivitiek na prebudenie, rozhýbanie, zasmiatie a taktiež komunikáciu v spoločenstve. Nasledovala spoločná modlitba chvál a príhovorov, kde sme prosili za dievčatá, aby im Boh požehnal čas a otvorené srdce pre to, čo potrebujú prijať. V doobednom bloku sme sa venovali téme identita, ktorú rozviedla Tina. Poukázala na viaceré postrehy zo svojho života a tiež na význam zraniteľnosti, ktorá je pozvaním vstúpiť do plnšieho života. Poobede sme si dopriali čas v dvoch menších skupinkách pri kávičke. Tu bol priestor na zdieľanie o tom, čo z doteraz povedaného nás oslovilo a ako žijeme svoju ženskú identitu. Nasledovala spoločná modlitba, počas ktorej sme vytvorili priestor odovzdať Bohu, čo prežívame a čo nám z doteraz povedaného vyplynulo. Tento čas bol povzbudením pre dievčatá, aby nestrácali nádej v oblastiach, ktoré už možno odpísali ako nemenné. Večer sme mali voľný program, tak sme sa väčšina z nás vybrali prejsť sa po krásne osvetlených uličkách Prešova.
Víkendový program sme ukončili nedeľným prorockým doobedím. Bolo to pre nás pozvanie vykročiť vo viere a pozvať Ducha svätého, aby dievčatám sám komunikoval kým sú. Bol to veľmi silný čas modlitby, príhovorov a osobných povzbudení. Myslím, že sme si spolu zažili, čo znamená prežiť v spoločnej modlitbe slobodu a radosť. Dievčatám aj celému spoločenstvu On žehnáme, aby žili naplno a mali radosť z toho, kým sú.

Foto: Anna Opinová

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie