Pomáhame Bratislave bez hazardu

Súčasťou vízie nášho spoločenstva je aj ovplyvňovanie spoločnosti, aby sa v našej krajine rozvíjali pravé duchovné hodnoty. Preto sa angažujeme vo veciach, ktoré považujeme za správne a prospešné.

Naše spoločenstvo je v súčasnosti zapojené do dlhodobej podpory petície proti hazardu. Túto petíciu vyhlásil v máji 2015 primátor Bratislavy JUDr. Ivo Nesrovnal spolu so starostami všetkých bratislavských mestských častí. Počas dlhých mesiacov sme zbierali podpisy a pomáhali s organizovaním petície v rámci občianskej iniciatívy „Zastavme hazard“. Našou snahou bolo a pomôcť rodinám a ľuďom, ktorí trpia zákernou chorobou  - gamblerstvom. Táto choroba má za následok mnohé tragédie, zničené životy celých rodín a pokusy o samovraždu. Spolu sa v tejto oblasti snažíme dosiahnuť duchovný prielom a urobiť Bratislavu lepším miestom pre život. Praha, Brno, Viedeň i Budapešť hazard už obmedzili a na rade sú naše mestá.

Už začiatkom roka 2016 sa aj vďaka Iniciatíve Zastavme hazard, ktorú tvoria Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina, Aliancia za rodinu, Skauti, FKI, Úsmev ako dar a mnohé iné organizácie a spoločenstvá, podaril historický úspech, keď sa nám podarilo vyzbierať takmer 40 000 podpisov. Od Vianoc sme sa však pripravovali na jediný deň, počas ktorého sa mohlo rozhodnúť o úspechu celej petície. Týmto dňom bol deň parlamentných volieb, kedy boli všetci voliči koncentrovaní na približne 100 miestach v Bratislave.

Pomocou dlhodobej mobilizácie ľudí, modlitieb a  práce mnohých dobrovoľníkov na technicko-organizačné zabezpečenie tohto dňa a v deň volieb do zberu podpisov zapojilo 770 dobrovoľníkov. Dobrovoľníci prichádzali z celého Slovenska, viacerí zbierali podpisy dlhé hodiny, niektorí dokonca 14 či 15 hodín.  Podarilo sa nám niečo úžasné a 5.3.2016 je veľkým dňom pre Bratislavu i Slovensko. Vďaka Bohu a nasadeniu mnohých dobrovoľníkov sa podarilo vyzbierať 90 000 podpisov. Spolu s už predtým vyzbieranými podpismi máme spolu 127 tisíc  podpisov, čo predstavuje také vysoké číslo, že úplný zákaz hazardu začína naberať v Bratislave reálne kontúry. Rovnako sa podarilo vyzbierať dostatok podpisov na obmedzenie hazardu v Ružomberku, Galante a Levoči, ktoré sa inšpirovali iniciatívou v Bratislave.

Je to naše spoločné veľké víťazstvo a sme veľmi šťastní, že sa našlo toľko ľudí ochotných vyjsť na ulicu v odhodlaní zmeniť naše mesto k lepšiemu. V marci 2016 sa pokračuje v zbieraní podpisov, ktorých chýba asi už len 10 tisíc. Snívame spolu Boží sen o tom, že v našom meste bude zhodená duchovná aj materiálna mocnosť zla a že ľudia budú prepustení z okov závislosti na slobodu. Stovky ľudí dalo svoj čas, silu, modlitby či financie na to, aby sme pomohli ľuďom, ktorí žijú vedľa nás a trpia.

Všetkým, ktorí akokoľvek pomohli, chceme vyjadriť veľké ĎAKUJEME. Aj vďaka vám veríme, že sa rodí Boží zázrak.

 

 

 

 

 

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie