Kampaň pre Ježiša - report

Po pár rokoch sme sa znovu rozhodli, že chceme urobiť Kampaň pre Ježiša mimo Bratislavy. Cítili sme, že po viacerých ročníkoch projektu Active Garden a organizovaní Dňa rodiny v Bratislave máme znovu vykročiť do ulíc Slovenska s evanjeliom.

Tento rok sme sa vydali s kampaňou na Kysuce. Pred viacerými rokmi sme boli v Krásne nad Kysucou. Tentoraz sme šli do Čadce, Turzovky a Zákopčia. Na Kysuce chodíme pravidelne už viac rokov a spolupracujeme na akcii OK (Obnova Kysúc). Aj preto sme mali veľkú túžbu dostať sa bližšie ľuďom práve na Kysuciach. Hoci tento kraj je všeobecne známy tým, že je kresťanský, vieme, že dobrý Pastier by šiel aj za tou jednou jedinou ovečkou, ktorá sa stratí. To bola aj naša motivácia. Vieme, že aj keby sme stretli jediného človeka počas celej Kampane, ktorý by bol zasiahnutý evanjeliom a Božou láskou a minuli by sme na to peniaze, čas a energiu, tak by to stálo za to. Pretože pre Boha nie je ani jeden človek nepodstatný a nedôležitý. Aj preto sme sa rozhodli, že mottom tohto ročníka bude „Poznám ťa po mene“.

Poznať niekoho po mene znamená zaujímať sa o neho. Znamená to, že sa zaujímaš o jeho život a nie je ti ľahostajný. A vidíme, že konkrétna zvesť o tom, že Boh je taký, je v tomto období veľmi dôležitá. Že nik pre neho nie je ľahostajný a ani priveľmi vzdialený na to, aby mohol vstúpiť do jeho života. Každý človek je pre Boha pokladom, je pre neho nekonečne cenný. Nie preto, že by sme my ľudia boli niečím špeciálni, alebo dokázali niečo, čo On nedokáže. Ale sme cenní pre krv Ježiša, Jeho syna, ktorou nás vytrhol z diablovej ruky a z večnej smrti. Tým zdvihol našu cenu nekonečne vyššie, ako si dokážeme predstaviť. A tak dnes nie sme len jeho stvorením, ale sme jeho deťmi a Kristovými spoludedičmi kráľovstva nášho Otca na nebesiach. Toto je hodnota každého človeka, ktorého stretáme na uliciach, či je to lekár, právnik, alebo bezdomovec.

Sme vďační Bohu za to, že máme privilégium a možnosť ísť do ulíc a verejne ho vyznávať a ohlasovať. Pretože je mnoho krajín na zemi, kde to možné nie je.

Tu si môžete prečítať niekoľko krátkych svedectiev z tejto kampane.

Michal Steiner


 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie