Report Šaštín-Stráže

Výjazd sa začal odchodom z IC Martindom o cca 16:45, počas jazdy autom prebiehala väčšinou modlitba za úspešný a bezpečný priebeh tohto výjazdu v súlade s Božím plánom.

Samotné modlitbové stretnutie v rámci spoločenstva Modlitby za kňazov sa organizuje každý druhý piatok v mesiaci. Cieľom týchto stretnutí je vytvoriť určitú duchovnú podporu kňazom hlavne katolíckej cirkvi a vyprosovať im potrebné milosti na plnenie Božích zámerov. Príjemným prekvapením a zároveň povzbudením je, že súčasťou tohto spoločenstva v odhadovanom počte cca 30 - 40 ľudí sú zastupené rovnomerne všetky vekové kategórie.

Modlitbové stretnutie začalo svätou omšou v Bazilike Sedembolestnej, následne bola vystavená sviatosť oltárna v "bočnej miestnosti s oltárom Baziliky", kde boli prednášané Pánovi modlitby za kňazov, ktoré plynule prešli do chvál so sprievodnou hudobnou skupinou.

Po chválach sme boli privítaní vedúcim spoločenstva Samom a pastier spoločenstva Martindom Edo mal skvelú prednášku o sebadisciplíne, ktorá mala pozitívny ohlas v radoch spoločenstva.
Po Edovej záverečnej modlitbe k téme nasledovalo krátke promo knižných titulov vydavateľstva Ver.sk.

Na chodbe Baziliky smerom ku gymnáziu sa konalo agapé, ktoré pripravili šikovné členky spoločenstva.
Po rozlúčení sa postupne všetkých účastníkov modlitieb sa nasadlo do auta smerom späť do Bratislavy (samozrejme modlitba za úspešný a bezpečný návrat nemohla chýbať). Počas jazdy sa rozoberali osobné problémy, postrehy a postoje posádky auta, ale dvaja najstarší členovia delegácie konštatovali, že po 35. roku života majú problémy s pamäťou, takže uvedené problémy, postrehy a postoje sa logicky nedajú zachytiť do tohto reportu. :))


 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie