Formácia lídrov

Na rozvoji ľudí nám veľmi záleží. Našou hlavnou ambíciou je to, že "pomáhame ľuďom rozvíjať sa". Rozvoj lídrov má u nás dôležité miesto, lebo veríme, že každý z nás je Bohom povolaný, aby viedol. Viedol seba, svoju rodinu, kolegov, členov stretka alebo väčšiu skupinu ľudí v práci alebo službe. Snažíme sa, aby ľudia vstupovali do svojho povolania viesť, aby sa z nás stávali zrelí kresťania, ktorí sa neboja vstupovať do vedenia a zodpovednosti práce s inými ľuďmi.  Aj takýmto spôsobom chceme prispievať k premene tejto krajiny na Božie Kráľovstvo.
Naše aktivity v oblasti budovania a formácie lídrov prebiehajú v dvoch úrovniach - v radoch našich členov pomocou interných formačných kurzov (Kurz základov kresťana II, Kurz učeník, Kurz služobník, Kurz vedenia skupiniek) a formácia lídrov na úrovni celého Slovenska za spolupráce iných organizácií (ZKSM) alebo spoločenstiev.


Vodcovská škola

V rokoch 2009 a 2010 sme v spolupráci s ďalšími partnerskými spoločenstvami organizovali intenzívnu formáciu lídrov zo spoločenstiev z celého Slovenska. Tento projekt sa nám podarilo realizovať prostredníctvom dotácie z Európskeho sociálneho fondu. Veríme, že skrze tento projekt sa nám podarilo naštartovať veľa dobrých vecí na Slovensku (regionálna spolupráca spoločenstiev, líderské školy, spoločné projekty evanjelizácie a formácie).
Viac informácií o projekte nájdete tu.


Konferencia Nové víno

Konferenciu určenú formácií lídrov sme realizovali prvýkrát ešte v roku 2007. Hlavnou myšlienkou týchto konferencií bolo spoločné stretnutie lídrov spoločenstiev v modlitbe a slove, aby sme mohli v jednote duchovne posúvať vpred naše spoločenstvá, regióny, aj celú našu krajinu. Každý ročník konferencie sa niesol v znamení nejakej nosnej aktuálnej témy, na ktorú boli zamerané vyučovania, workshopy aj modlitby. Doteraz posledná konferencia sa konala v roku 2012 pod názvom „Líder ako terč".
Report z poslednej konferencie.
V súčasnosti prebieha formácia lídrov na Slovensku prostredníctvom rôznych regionálnych animátorských a líderských škôl (vo viacerých z nich aktívne spolupracujeme na formácii),  čomu sa veľmi tešíme a podporujeme tieto iniciatívy na rast a rozvoj vodcov na Slovensku.


Individuálna formácia

Na raste a napredovaní lídrov nám naozaj veľmi záleží, a tak sme naše spoločenstvo otvorili aj možnosti individuálneho poradenstva v oblasti vedenia stretka, spoločenstva či služby. Naše dlhoročné skúsenosti si nechceme nechávať pre seba, ale odovzdávať ďalej. V súčasnosti sa na báze individuálnych formačných stretnutí venujeme pár spoločenstvám intenzívne a pravidelne a viacerým príležitostne radíme v konkrétnych záležitostiach, o ktoré nás požiadajú. Tešíme sa, keď môžeme vidieť, ako to, čo sme sa mohli naučiť, môžeme posúvať iným.
Ak máte vy alebo vaše spoločenstvo záujem o poradenstvo v oblasti formácie, či vedenia, neváhajte nás kontaktovať na infocentrum@martindom.sk. Radi vám pomôžeme so všetkým, čo bude v našich silách.

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie