Za krajanmi do Rumunska

 V dňoch 15. a 16. 10. 2014 sme podnikli dvojdňovú cestu za slovenskými krajanmi v Rumunsku, časť Sedmohradsko (akčnejší názov tejto časti je aj Transylvánia :) ). Naša cesta súvisela s budúcim väčším výjazdom, ktorý plánujeme na jar 2015. Počas tejto menšej prieskumnej cesty sme sa stretli s pánom farárom v Oradei a na Novej Hute, tiež sme navštívili slovenské lýceum a rozprávali sa aj s predstaviteľmi politického a kultúrneho života našich krajanov.

Radi by sme do Rumunska priniesli dobrú zvesť o Pánovi Ježišovi spôsobom, ktorý je miestnym ľuďom blízky. A tak aj preto sme podnikli túto úvodnú cestu, aby sme spoznali miesta a podmienky, v ktorých Slováci žijú.  Počas našej jarnej osemdňovej návštevy by sme radi viac spoznali našich krajanov a pripravili pre slovenskú komunitu evanjelizačný program vo viacerých mestách a dedinkách. Veríme, že na jar prinesieme s naším tímom povzbudenie a svedectvo o viere a nádeji. Chceme povzbudiť národné a kresťanské povedomie a veríme že sa môže začať dlhodobejšia spolupráca medzi zahraničnými Slovákmi v Rumunsku a kresťanskými komunitami na Slovensku.

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie