Dekanátne stretnutie v Trnave - report 

V nedeľu 20. júla 2014 nás pozvali mať prednášku na dekanátnom strenutí mladých v Trnave. Celú akciu organizovali dve trnavské spoločenstvá: Hrubáci a Katedrálnici. Stretnutie začalo modlitbou, úvodným slovom, divadlom a príbehmi dvoch chalanov z komunity Cenacolo a ich ceste od drog. Po príbehoch nasledovala prestávka s občerstvením a následne prednáška. Celé stretnutie malo názov "Dotknutí svetlom" a v tomto duchu som sa snažil aj hovoriť. V prednáške išlo o povzbudenie do života s Bohom a nenasledovanie štýlu života podľa tohto sveta. Je potrebné sa modliť, budovať si vzťah s Pánom a čo je dôležité, treba vo vzťahu vytrvať až do tej miery, kedy začneme počuť Boha, rozoznávať jeho hlas a podľa toho konať. Prednáška trvala asi 50 minút a následne nastúpila skupina Behold Worship.

Musím túto skupinu pochváliť, lebo hrali naozaj dobre a priviedli ľudí v katedrále do Božej prítomnosti. Počas modlitby bol aj priestor na spoločnú modlitbu príhovoru za tých, čo ju potrebovali. Stretnutia sa celkovo zúčastnilo asi 70, prevažne mladých ľudí, ale aj niekoľko starších veriacich.

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie