TLAČOVÁ SPRÁVA

Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina predáva dom v Budmericiach

 Bratislava (28. januára 2014). Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina sa rozhodlo predať dom v Budmericiach, ktorý vlastnilo od roku 2004. Nehnuteľnosť sa totiž už niekoľko mesiacov nepoužívala na službu, bola neobývaná, chátrala a strácala na svojej hodnote.

Po dôkladnom zvážení situácie a po konzultáciách s odborníkmi v morálnej teológii a cirkevnými autoritami dospelo vedenie Spoločenstva k tomu, že dom v Budmericiach nemôže darovať vopred určenému spoločenstvu alebo fyzickej osobe, ale má ho predať a výnos z predaja použiť na duchovnú službu.

„Dohodli sme sa na obchodných podmienkach s írskou kresťanskou rodinou McCauley," povedal Mário Tomášik, predseda občianskeho združenia Informačné centrum Spoločenstva pri Dóme sv. Martina. Ich rodičia sú známi svojou službou v katolíckej cirkvi, ktorá má medzinárodné rozmery. Budúci majitelia domu im v tejto službe pomáhajú.

Táto írska rodina kúpi spomínanú  budmerickú nehnuteľnosť (bez časti pozemku, ktorý bol predaný Branislavovi Škripekovi v roku 2006 na stavbu domu a v roku 2013 po jeho žiadosti o zväčšenie pozemku kvôli rodine). Vyplýva to zo zmluvy o budúcej zmluve, ktorú obe strany podpísali 28. januára 2014 v Bratislave. V krátkom čase bude podpísaná aj kúpno-predajná zmluva.

Financie z predaja nehnuteľností sa použijú na evanjelizačné aktivity Spoločenstva. „Uvedomujeme si, že finančné záležitosti sú citlivé vo všetkých oblastiach fungovania ľudskej spoločnosti, duchovnú službu a evanjelizáciu nevynímajúc. Preto sme sa rozhodli zverejniť informácie o tejto transakcii," povedal Tomášik.

Budúci majiteľ domu v Budmericiach je otvorený spolupráci aj s Občianskym združením AKTIV, v ktorom pôsobia viacerí členovia komunity Apostolos. Komunita bola do roku 2012 súčasťou Spoločenstva. Mala sídlo v budmerickom dome. Viacerí členovia komunity už nie sú členmi Spoločenstva.

 

Vodcovský tím Spoločenstva

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie