NOVÉ VÍNO 2012

Aj tento rok naše Spoločenstvo pripravilo konferenciu pre vedúcich a členov modlitbových skupín s názvom Nové víno. Konferencia sa konala 10. novembra 2012 v Aule Jána Pavla II. v Ružomberku. Tentoraz bolo hlavné motto konferencie trochu vážnejšie ako inokedy, a to: „Líder ako terč". Pri príprave konferencie sme totiž vnímali, že je potrebné hovoriť aj o témach, ktoré priamo zasahujú vodcovstvo, hoci nie sú príjemné. Sú to predovšetkým skutočnosti ako odmietnutie, vyhorenie, či orezávanie. Túžili sme ľuďom priniesť pohľady skúsených vedúcich na uvedené témy, aby sme sa spoločne učili, ako jednať s týmito vecami, ak nás pri našom vedení postretnú.

Konferenciu sme začali tradične - modlitbou chvál, v ktorej nás viedla kapela Timothy. Na úvodnú prednášku sme pozvali zahraničného hosťa, nášho dobrého priateľa, ktorý je tiež hlavným diakonom viedenskej arcidiecézy, prezidentom ENC, ale predovšetkým skúseným lídrom, Johannesa Fichtenbauera. Johannes hovoril o odmietnutí, o jeho prejavoch, následkoch, ale aj o tom, ako s ním jednať. Veľmi kľúčovou vecou však bolo autentické svedectvo o odmietnutí, ktorým si Johannes pred pár rokmi prešiel v komunite, ktorú viedol. S druhou prednáškou, na tému vyhorenie nás oboznámili manželia Marian a Ľudka Lipovskí. Ich vyučovanie bolo taktiež predovšetkým osobným svedectvom o tom, že ak horíme pre Boha, tak sa nám môže občas stať, že vyhoríme. Možno to znie na prvý dojem, že je to negatívne a nebezpečné, no manželia Lipovskí nás ubezpečovali a Božím slovom povzbudzovali, že žiadna skúška, ktorá by na nás doliehala, nás neporazí, ak ostaneme verní Bohu. Treťou prednáškou nás previedol náš vedúci - Mário Tomášik. Mala názov orezávanie. Takisto nie najpríjemnejšia téma, no veľmi potrebná. Mário nás voviedol do významu orezávania nielen v oblasti vinohradníctva, no najmä v oblasti nášho charakteru a služby. Hovoril o tom, že Božou vôľou pre náš život je, aby sme prinášali ovocie a orezávanie slúži na to, aby sme prinášali viac ovocia a aby naše ovocie bolo kvalitné. Svoje vyučovanie taktiež dopĺňal praktickými skúsenosťami a príkladmi.

Záver konferencie bol tiež viac-menej tradičný = modlitebný. Na pódiu sa stretli viacerí kňazi, ktorí boli účastní konferencie a spoločne sa modlili za konkrétne veci v našich životoch, za našu krajinu a za naše spoločenstvá. Bol to veľmi mocný a požehnaný čas.

Na záver možno skonštatovať, že máme za sebou veľmi vydarenú konferenciu, ktorej sa zúčastnilo takmer 300 vedúcich a členov modlitebných skupín. Veríme, že veci, o ktorých sme hovorili, a za ktoré sme sa modlili, prinesú svoje ovocie a prispejú k pozitívnej premene a rozvoju našich rodín, spoločenstiev, aj celej krajiny.

Veľká vďaka za celú konferenciu patrí predovšetkým dobrotivému Bohu, no taktiež všetkým nasadeným a ochotným služobníkom, bez ktorých by sa konferencia nemohla uskutočniť.

Pozývame vás pozrieť si fotky z konferencie Nové víno 2012
>>TU<<

 
autor
Ja osobne začínam vynechávať slovo modlitba zo svojho slovníka. Zdá sa mi, že pod týmto slovom si väčšina kresťanov ..
 
autor
Posledné mesiace boli či už pre vládu alebo parlament veľmi hektické. Zavraždením novinára Janka Kuciaka a jeho ..
 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie