Zastavme hazard v Bratislave

Milí priatelia,

ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do modlitieb, alebo sa osobne zúčastnili rokovania mestského zastupiteľstva 16. 2. 2017, na ktorom sa rozhodovalo o zakázaní hazardných zariadení v Bratislave. Atmosféra na zastupiteľstve bola pre nás ohromujúca. Nikdy by sme nečakali, že 80 tričiek počas pracovnej doby nebude stačiť a desiatky našich ľudí tam boli počas celého dňa (čo sa nedá povedať o modrokabátnikoch z hazardu, ktorých väčšina sa vzdala pred obedom a ďalšia okolo tretej).

Za zákaz hazardu hlasovalo 24 poslancov. Veľmi im za to ďakujeme. Ak by sa ich našlo 25,  Verejne záväzné nariadenie (VZN) by bolo schválené. Chýbal len jeden jediný hlas.

Poslanci, ktorí nehlasovali za zákaz sa vysmiali do tváre 136 139 občanom Bratislavy, ktorí podpísali petíciu za úplný zákaz hazardu a nezaslúžia si viac byť poslancami tohto mesta. Tí istí poslanci tiež podpísali petíciu za úplný zákaz a pred mesiacom jednohlasne navrhli na schválenie VZN, ktoré úplne ruší hazard v Bratislave. Čo spôsobilo zmenu ich názorov, to radšej nechceme vedieť.

Chceli by sme zhrnúť fakty:
1.   Primátor a všetci starostovia začali na jar 2015 zbierať petíciu za úplný zákaz hazardu, čo potvrdili aj tým, že všetci boli v petičnom výbore.
2.   Všetci 45 poslanci petíciu vlastnoručne v roku 2015 podpísali.
3.   Všetkých prítomných 39  poslancov pred 3 týždňami schválilo návrh, aby primátor vypracoval a zverejnil VZN, v zmysle úplného zákazu hazardu v Bratislave.
4.   Napriek tomu VZN na hlasovaní 16. 2. 2017 neprešlo.

Je nemysliteľné, aby ľudia, za ktorých hlasovali 3-4 tisícky ľudí odmietli vôľu 136 tisíc Bratislavčanov. Veríme, že sme na začiatku ešte väčšieho príbehu. Všetko zlé je na niečo dobré. Krádež hárkov na magistráte viedla k zníženiu kvóra v Bratislave. Disharmonický tón v skladbe nemusí byť chybou, ale začiatkom novej symfónie. Ide o to, ako sa budeme správať my. Už na najbližšom, marcovom rokovaní mestského zastupiteľstva plánuje primátor Ivo Nesrovnal opäť predložiť hlasovanie o zákaze hazardu v Bratislave.

Tím zastavmehazard.sk

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

9.90 €
7.92 €

8.90 €
7.57 €

 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie