Kvetný víkend - Banská Bystrica

 V sobotu 23.3. 2013 dvanásť ľudí (+ dve detičky :) ) z nášho spoločenstva vycestovalo do Banskej Bystrice, aby sme v rámci Kvetného víkendu ponúkli workshop s názvom:

„Vždy pripravení!...hlásať"

Aj keď sa pre tento workshop rozhodlo len málo účastníkov, nakoniec boli veľmi vďační za túto skúsenosť. My sami sme boli povzbudení ich odvahou a tým, čo Boh konal.

Po úvode a krátkej prezentácii z našich doterajších evanjelizačných akcii nám manželia Svetkovci hovorili o praktických skúsenostiach a radách. Po dvoch živých ukážkach svedectiev Lenky a Maťa, si mali účastníci pripraviť svoje vlastné svedectvo. Nasledovalo vyučovanie o potrebe modlitby pri evanjelizácii - modlitby príhovoru ako dôležitého krytia aj modlitby počas rozhovoru s ľuďmi.

Po tejto prevažne teoretickej časti nasledovala praktická časť, ktorú mnohí neočakávali. Modlili sme sa za účastníkov, za zmocnenie do evanjelizácie a vyrazili sme spolu v dvojiciach do ulíc Banskej Bystrice. Nakoniec sme si pri zdieľaní rozprávali zážitky ako Boh konal, dotýkal sa ľudí a niektorí aj uverili a modlili sa modlitbu odovzdania svojho života Ježišovi. Veríme, že u ostatných nastal aspoň ďalší malý krôčik bližšie k spoznaniu Božej lásky.

Niektorí účastníci, ktorí pred tým priznali že sa im pouličná evanjelizácia príliš nepozdáva, boli po tejto skúsenosti nadšení a povzbudení - snáď neustále pripravení...hlásať. Nakoniec Maťka zhrnula posolstvo tohto workshopu: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. A MY všetci sme tými robotníkmi!"

Ďakujeme organizátorom za pozvanie, účastníkom za aktívnu účasť a samozrejme nášmu Nebeskému Ockovi, že dopĺňal všetko, čo nám chýbalo.

 
Tipy VER.sk
6.90 €
5.52 €

9.90 €
7.92 €

10.90 €
8.72 €

9.90 €
7.92 €


 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 04 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie