autor
Michal Svetko
Bloguje od : 3.3.2015
Úroveň
1
Kde je tvoje miesto premeny?
Ako si predstavuješ ideálne miesto, na ktorom sa ťa môže dotknúť Boh? Možno si predstavíš, že si v prítmí katedrály, cesta k oltáru je lemovaná sviečkami a v pozadí hrá impozantná hudba. Ja som si predstavil tiež prítmie, ale oproti katedrále som sedel na sedačke v trasúcom sa aute. Kamarát napravo mňa už zaspal, ale ten na druhej strane vedie živý rozhovor so zvyškom osadenstva nášho rýchlo idúceho 9 miestneho vozidla.

Už 15 rokov tu je s nami náš Méďo. Tak voláme familiárne naše auto, s ktorým sme pochodili s našimi výjazdmi do farností, či Kampaňou pre Ježiša celé Slovensko. Odviezol tony aparatúry a tisícky ľudí. Méďo verne slúžil nielen ľuďom na celom Slovensku, ale Boh mohol pomocou neho konať aj v nás - členoch Spoločenstva, ktoré vám chodilo slúžiť.

Počas tých všetkých ciest bolo práve toto auto miestom, kde sme si boli blízko. Blízko navzájom a aj blízko Bohu. Často krát práve tu, v uzavretom priestore auta počas dlhých presunov odzneli dôležité slová povzbudenia, hlboké vyznania a modlitby. Odznelo tu mnoho príbehov o tom, ako Boh konal v našich životoch.

Veľmi dobre si pamätám ako sme počas Kampaní pre Ježiša nasadali do auta keď sme odchádzali z miest, či dediniek po našom programe. Keď sme si hovorili príbehy o tom, ako Boh v ten deň konal na programe, s hlbokou vďakou a radosťou v srdci sme chválili Pána za to ako konal a že si nás použil na tieto veľké veci. V tomto aute odznelo veľa svedectiev o obrátení a o modlitbách, počas ktorých sa Boh silne dotýkal ľudí, za ktorými sme prišli. Keby vedel Méďo vyrozprávať všetky tie príbehy, určite by podrástla naša viera a radosť.

S Méďom sme chodili na nespočetné príjazdy do dediniek, v ktorých sme robili pouličný evanjelizačný program. Naša modlitba za dedinku sa zintenzívňovala tým viac, čím bližšie sme boli. Keď sme prechádzali popri tabuli z názvom mesta či dediny, tak sa naše ruky vystreli v žehnaní a prehlasovaní Božieho požehnania a priazne na domy, ľudí a duchovnú atmosféru v meste. Ďakujeme Bohu že nám umožnil byť v týchto veciach a použiť si nás na svoje veľké dielo prebudenia na Slovensku.

Po dlhej službe je dnes Méďo deduško, ktorého už neposielame na dlhé cesty. Keby bol Méďo človek, určite by o  ňom platilo známe "Dobrý boj som bojoval, beh som dokončil, vieru som zachoval" (2 Tim 4, 7). Svoj beh Méďo dokončí každý mesiac a tak hľadáme mladšieho náhradníka, ktorý by ho zastúpil. Aj tento rok plánujeme evanjelizačné výjazdy po Slovensku a aj do zahraničia a veríme, že na ne pôjdeme už v novom aute. V našej zbierke na nové auto sa ku koncu februára 2015 vyzbieralo už takmer 8 000 EUR z plánovaných 19 500 EUR a tak máme nádej na nové, možno pre viacerých netradičné, miesto stretnutí s Bohom, so sebou a s bratmi a sestrami, ktorí povedali svoje áno Bohu a idú hlásať Jeho radostnú zvesť. Viac o tom ako pokračuje Méďov príbeh, Méďova videorozlúčka a tiež informácie o priebehu zbierky môžete nájsť na www.medonastriedacku.sk.

Máš aj ty svoj zážitok s Méďom? Pošli nám ho na infocentrum@martindom.sk. Aj tvoj príbeh môže byť pre ostatných povzbudením.
Michal Svetko 3.3.2015
 
Database Error

Error establishing a database connection