autor
Lenka Trnčáková
Spoločenstvo som si vybrala ako svoju rodinu a stalo sa mi domovom. A preto chcem tým, čo viem, tým, čo mám a čo som dostala, prispieť k tomu, aby sa tu aj ostatní cítili ako doma, aby mohli Nebeského Ocka zažiť ako toho "márnotratného" otca, ktorý ich vždy čaká a víta s otvorenou náručou, pretože ja Ho tak poznám.
Bloguje od : 16.5.2013
Úroveň
5
Čerpám z toho správneho zdroja?

Milujem tulipány :)

Sú úplne iné ako ostatné kvety - krehké a zároveň húževnaté, pevné no zároveň nežné. Aj to, že sa nedajú kúpiť celý rok, že majú svoj vyhradený čas kvitnutia ich robí pre mňa vzácnymi.

Minulý týždeň som v obchode opäť neodolala a kúpila si kytičku krásnych farebných tulipánov. Každý bol iný farbou, tvarom lupienkov - jednoducho kytica originálov. Poskracovala som im stonky a jemne som ich uložila do priesvitnej fľaše s vodou a postavila na kuchynský stôl, aby som sa s touto nežnou krásou mohla podeliť aj s ostatnými.

Potom som na dva dni odcestovala. Keď som sa vrátila, zistila som, že tulipány sa ešte stále majú k svetu. Okrem jedného... Smutne prevísal cez okraj fľaše, stonku mal úplne mäkkú a vyzeral, že to už dlho nevydrží, no napriek tomu sa úporne držal života. Tak som mu ešte dala šancu. Vymenila som vodu, znova pekne poukladala kvety tak, aby žiadny nebol mimo vody (ako sa to stalo práve tomuto) a pretože nebol schopný stáť rovno - uložila som ho tak, aby mu ostatné boli oporou.

Ráno ma čakalo veľké prekvapenie - tulipán stál krásne rovno, mal pevné lupienky, stonku i lístky. Pre mňa to bol skutočný zázrak! Dokonca bolo ťažké zistiť, ktorý z nich to vlastne bol.

A vtedy mi to došlo! Presne tak isto je to aj s nami. Žijeme vedľa seba v spoločenstve a niektorí z nás prekvitajú a iní vädnú. A nie je to preto, že sa o nás iní nestarajú, nezaujímajú, ale často je to pre to, že nám chýba voda - Boh, ktorý jediný nás môže naplniť. Často čakáme, že ľudia nám dajú to, čo nám môže dať iba On. Ale to sa predsa nedá. Tak ako kvety, aj my musíme každý sám za seba čerpať od toho jediného Zdroja. Ostatní nás môžu podržať, keď nevládzeme stáť, keď sa klátime, keď nevládzeme. Ale naplniť, uzdraviť, zaceliť nás môže iba náš Ocko.

Nebeský Ocko, už chápem. Prepáč Ocko, že často hľadám naplnenie, pomoc, uzdravenie u iných a nie u Teba. Odpusť, že pred Tebou utekám a pritom čakám, že bude všetko v poriadku. Prepáč, že sa tvárim, že bez Teba prežijem a potom pomaly usychám, uniká zo mňa život a ledva sa držím na nohách. Prosím, pomôž mi, aby som na to nezabúdala a buď vždy mojím Zdrojom Živej život dávajúcej vody.
Lenka Trnčáková 21.5.2013
 
Database Error

Error establishing a database connection