autor
Mária Špesová
Bloguje od : 23.1.2015
Úroveň
1
Škola biblického potápania
Už si niekedy šnorchloval? Alebo sa len tak potápal v mori? Najlepší može byť práve ten prvý moment.

Keď raz môj starší brat vzal so sebou potápať mladšieho brata, vyplávali ďalej od brehu... nasadili si potápačske okuliare a...

...ponorili sa pod hladinu. Môj mladší brat však netušil čo ho čaká. Po prvej sekunde sa hrozne preľakol a vystrelil naspäť nad hladinu! Starší brat nevedel, čo sa stalo... odhadom boli totiž asi v 5 metrovej hĺbke. To by nebolo až také hrozné, ale ten mladší brat s tým nerátal a tak chytil závrat z tej výšky, napriek tomu, že ho nadnášala voda, zľakol sa pádu z tej výšky :)))

Kým plávate s hlavou nad hladinou... váš výhľad je obmedzený len na hladinu a na slnečné lúče, ktoré sa lámu na vlnách... je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie. Obrovská hlbina pod vami... neskutočná krása rýb, koralov a všetkých morských krás! Plávanie sa premení v pocit, že letíte.

Vidím to ako paralelu k čítaniu Svätého písma. Ak ho čítaš rozumom, je to ako krásny oceán s krásnym výhľadom... dokážeš sa z toho nasýtiť, ale ak dovolíš Duchu Svätému, aby ťa viedol tým, čo tam nachádzaš, strhne ťa pod hladinu do svojich hlbín a závratných výšok. Nájdeš to, čo tvoje oči ešte nevideli a nepoznali. Z plávania na hladine sa stane dobrodružný let nepoznaným svetom. Nielen že nasýtiš svojho ducha, ale radikálne začne premena tvojho života!

Týmto ťa pozývam do školy biblického potápania!

Stačí tak málo! Pred tým ako začneš čítať, pozvi Ducha Svätého do toho, aby ti vysvetľoval a odhaľoval Božie pravdy! Zastav sa pri každom slove, každej myšlienke, pri ktorej máš pocit, že ťa niečím zaujala... A to, čo ťa oslovilo najviac si zapíš do modlitebného denníka. Po určitom čase sa ti začne skladať obraz toho, čo Boh hovorí konkrétne do tvojho života.

Vitaj v Božej nadprirodzenej realite!
Mária Špesová 6.2.2017
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie