autor
Mária Špesová
Bloguje od : 23.1.2015
Úroveň
4
Už žiadne predsavzatia do nového roku!
Jedna z top tém počas prvých januárových dní sú predsavzatia a všetko okolo nich. Niekedy je zaujímavé nechať sa inšpirovať druhými ľuďmi. A naozaj! Čítala som o predsavzatiach jednej športovkyne, ktorá na túto otázku odpovedala s chladnou hlavou, že ona žiadne nemá a ani si žiadne dávať nebude. Bolo to pre mňa tak trošku zjavujúce a odhaľujúce môj vlastný postoj k životu.

To fascinujúce zistenie pre mňa bolo to, že to nepovedala ako odraz lenivosti alebo že by poukázala na to, že je dokonalá a žiadne predsavzatia nepotrebuje.... Ona je jednoducho športovec! A oni, keď svoje povolanie berú vážne, tak šlapú jednoducho naplno a niet tam miesta na ďalšie zlepšovanie.

Aj svätý Pavol je nimi dokonca inšpirovaní a v liste Korinťanom o nich hovorí: „A každý, kto závodí, zdržuje sa všetkého“. Toto je moja inšpirácia do najbližších dní, vlastne na celý život! Naučiť sa žiť NAPLNO! A to nemyslím teraz na moje stravné a pohybové návyky. Myslím na to, že chcem ísť naplno v tom o čom snívam, čo túžim vidieť, čo chcem zažiť, kým sa chcem stať!

Túžim mať december, v ktorom nemám výčitky svedomia čo všetko som v daný rok zanedbala a v čom všetkom som z mojej pohodlnosti spravila ústupky...
Mária Špesová 25.1.2017
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
autor
Pán miluje, keď s ním kráčaš po ceste, ktorú ti vybral.
 
autor
Tak ako ty nesieš Jeho hodnoty vo svojom živote, vo svojej práci, tak ich nesieme my v politike, ktorá je teraz našou ..
 
autor
Kým plávate s hlavou nad hladinou, je to krásny pohľad, ale to čo vás čaká pod hladinou je často ešte krásnejšie.
 
 
Tím
Chcem spolupracovať
Kde sa stretávame
Streda
Partneri
Informačné centrum
Spoločenstva pri Dóme sv. Martina
Rožňavská 17, 831 03 BRATISLAVA
Telefón: 02 / 555 71 397
E-mail: infocentrum@martindom.sk
 
Prihlásenie