autor
Mária Špesová
Bloguje od : 23.1.2015
Úroveň
4
Už žiadne predsavzatia do nového roku!
Jedna z top tém počas prvých januárových dní sú predsavzatia a všetko okolo nich. Niekedy je zaujímavé nechať sa inšpirovať druhými ľuďmi. A naozaj! Čítala som o predsavzatiach jednej športovkyne, ktorá na túto otázku odpovedala s chladnou hlavou, že ona žiadne nemá a ani si žiadne dávať nebude. Bolo to pre mňa tak trošku zjavujúce a odhaľujúce môj vlastný postoj k životu.

To fascinujúce zistenie pre mňa bolo to, že to nepovedala ako odraz lenivosti alebo že by poukázala na to, že je dokonalá a žiadne predsavzatia nepotrebuje.... Ona je jednoducho športovec! A oni, keď svoje povolanie berú vážne, tak šlapú jednoducho naplno a niet tam miesta na ďalšie zlepšovanie.

Aj svätý Pavol je nimi dokonca inšpirovaní a v liste Korinťanom o nich hovorí: „A každý, kto závodí, zdržuje sa všetkého“. Toto je moja inšpirácia do najbližších dní, vlastne na celý život! Naučiť sa žiť NAPLNO! A to nemyslím teraz na moje stravné a pohybové návyky. Myslím na to, že chcem ísť naplno v tom o čom snívam, čo túžim vidieť, čo chcem zažiť, kým sa chcem stať!

Túžim mať december, v ktorom nemám výčitky svedomia čo všetko som v daný rok zanedbala a v čom všetkom som z mojej pohodlnosti spravila ústupky...
Mária Špesová 25.1.2017
 
Database Error

Error establishing a database connection